COP15′e CanlI Bağlanmak İster misiniz?

AÇIK ÇAĞRI: Kopenhag’daki İklim Zirvesine Canlı Bağlanmak İster Misiniz?

İklim İçin Gençlik Girişimi olarak önümüzdeki hafta Danimarka’nin Kopenhag kentinde başlayacak olan İklim Değişikliği Zirvesine uluslararası gençlik iklim hareketi içerisinden katılacağız. Dünyanin kaderiyle ilgili önemli kararların alınması beklenen ve iklim değişikliği meselesini her yerde gündeme taşıyacak bu zirve ile ilgili size bir teklifimiz var.

İklim İçin Gençlik Girişimi, 2 Degrees Derneği  ile işbirliği içinde ve Mass Dialogues (Kitle Diyaloglari) etkinliginin bir parçası oluyor. Bu çerçevede Kopenhag’dan SKYPE üzerinden hiç bir ücret olmadan konferans ile canlı bağlantılar yapacağız. Mümkün oldukca Türkiye müzakerecilerini de bu canlı bağlantılara davet edeceğiz, böylelikle Türkiye’nin her neresinde olursanız olun, direk müzakerecilerimize soru sorabilecek ve görüşmelerin son dakika ayrıntılarını öğrenebileceksiniz.

Bunun için ihtiyacınız olan çok az sayıda şey var:
1 webcam’i olan bilgisayar
1 kulaklık mikrofon seti
Internet Baglantisi
ve bir projektör ve motive bir grup genç! (ki en önemlisi sonuncusu)

Bu bağlantıları sınıfınıza, derneğinize, her nerede bir grup genç olarak toplanıyorsanız oraya yönelik olarak yapabiliriz. Hem böylece konferans ortamını görmüş olacak, birinci elden görüşmelerin gidişatı hakkında bilgilenmiş olacak ve sorularınızı direk muhattaplarına iletebileceksiniz.

Bu videokonferans imkanıyla ilgilenen ve şehrinde/çevresinde bunu ayarlayabilecek olanların bize ethemcan@iklimicingenclik.com adresinden ulaşmalarını rica ederiz.